Final destination!!!

Moderators: MotAnuL, duduanl, LiCuRiCi*))

MotAnuL
Site Admin

Final destination!!!

Postby MotAnuL » Mon Jun 18, 2018 6:57 pm

Dragii mei ... sincer... nu stiu cum sa incep acest topic... recunosc ca am mici emotii....

Din pacate sau din fericire, depinde de fiecare cum vede punctul lui de vedere fata de viata particulara, dupa ani de zile in care acest server a avut urcusuri dar si coborasuri, alaturi de foarte multi oameni minunati pe care eu i-am intalnit, cu anumite exceptii in care au existat mici conflicte verbale, dar cu toate astea am trecut mai departe fiecare dintre noi!

Tin sa multumesc atat eu cat si DUDU , (care tot timpul asta a stat in spatele a ceea ce s-a sumit si se numeste ANL), tuturor celor care au facut parte din acest staff minunat, cu oameni minunati (cu unii inca pastrez legatura si imi face placere sa vb cu ei , recunosc ca cei mai apropiati sunt dudu si adi (altf4), dar asta nu ineamna ca ceilalti nu au fost pe placul meu , datorita voua pana azi (si inca putin), acest server a rezistat, cu bune , cu rele , datorita unor oameni care au avut placearea si bunavointa de a dona pt acest server, mai ales in momente mai grele, multumesc celor care atunci cand serverul a mers greu , au stat pe el chiar si cu 10 playeri ... sunt situatii si situatii..... VA MULTUMIM!!!

A venit ziua in care ... sincer.... imi este greu sa zic asta ... dar... timpul de zi cu zi este atat de ocupat cu viata personala incat ne este foarte greu sa mai putem avea grija de server, sunt luni de zile in care nu am mai facut mare lucru pt serer , datorita lipsei timpului dedicat pt server, printre picaturi , am mai facut mici modificari nesimnificative, un server implica mai mult timp dedicat pt asa ceva, server, forum si asa mai departe , pe langa astea sunt si anumite cheltuieli , care dotorita bugetului limitat si dupa cum vedeti preturile cresc la tot, nu mai exista acel extra venit pt a putea tine cheltuielile serverului , cea mai mare cheltuiala lunara... este acel boost , care uneori dupa cum s-a vazut ne-am mai luat si teapa si costa 45 euro (unii poate zic ca nu este mult, dar lunar ... este), iar pe langa acest cost lunar de boost se mai adauga si site-ul (domeniu), hostul serverului!

Serverul va mai ramane deschis pana la finalizarea contractului unde este hostat, forumul la fel si el , daca este vre-un doritor care doreste sa tina acest server (asta implica costurile aferente), o poate face fara problema iar eu din putinul meu timp sa dau o mana de ajutor atunci cand pot.

Va multumesc inca odata atat eu cat si in numele lui DUDU, pt toare eforturile depuse de voi pt mentinerea acestui server pe o linie de plutire si in anumite momente chiar in urcare, datorita tuturor celor care au facut parte din staff de cand este ANL-ul si pana in prezent acest server s-a mentinut datorita voua si meritati multumiri, indiferent de admini si de conflicte, cu bune cu rele ANL a fost datorita celor care au facut si inca fac parte din staff!!!

Va doresc multa sanatate tuturor, mult succes in tot ceea ce faceti , unii dintre voi ma aveti la prieteni si mai putem vb! Va pup pe toti si mai ales pe toate de nu va vedeti :)
Respecta-ma si vei fi respectat!
Image

Alt + F4

Re: Final destination!!!

Postby Alt + F4 » Mon Jun 18, 2018 7:59 pm

ma gandeam ca se va ajunge si la asa ceva :-/
Nu fura!!! Guvernul uraste competitia!

ReacTive

Postby ReacTive » Mon Jun 18, 2018 8:11 pm

....trebuie sa mai existe o sansa :(

MotAnuL
Site Admin

Postby MotAnuL » Mon Jun 18, 2018 8:37 pm

Alt + F4 wrote:ma gandeam ca se va ajunge si la asa ceva :-/

Adi ... vine o vreme cand... ti se ia, te saturi, te "maturizezi" :))
Image

MotAnuL
Site Admin

Postby MotAnuL » Tue Jun 19, 2018 10:26 am

ReacTive wrote:....trebuie sa mai existe o sansa :(

Sanse sunt.... vin-o cu 100 euro lunar si ti-l las tie, eu te ajut!
Image

Alt + F4

Postby Alt + F4 » Tue Jun 19, 2018 10:32 am

Stiu prea bine situatia, fra! Lasa ca povestim noi intr-o seara pe wapp ;)
Nu fura!!! Guvernul uraste competitia!

faith

Postby faith » Tue Jun 19, 2018 2:33 pm

Păcat ca sa ajuns la asta....mai ales pentru persoanele din comunitate anl suntem ca o familie. Trebuie sa existe o soluție un parteneriat cu cineva.

MotAnuL
Site Admin

Postby MotAnuL » Tue Jun 19, 2018 7:20 pm

faith wrote:Păcat ca sa ajuns la asta....mai ales pentru persoanele din comunitate anl suntem ca o familie. Trebuie sa existe o soluție un parteneriat cu cineva.

Faith ... vremea trece, lucruriele se schimba, este usor de zis ca trebuie sa gasim solutii, dar totusi sunt si niste costuri pe langa lipsa timpului, costuri pe care putini dintre voi a contribuit si va stiti care sunteti cei care ati ajutat mai mereu atanci cand s-a putut, cel putin adi (alt+f4), a dat lunar si multi nu stiu asta, dar a fost placerea lui asa cum a spus si el , nimeni nu a fost obligat, doar ca acum situatia financiara s-a schimbat, chelutielile au crescut si in particular si nu mai putem face fata , iar ca sa tin un server doar de dragul de a fii cu numele, nu are farmec, ba mai rau parca ma enervez cand il vad aproape gol mereu , nici macar cei fideli nu mai sunt fideli cand vad un server cu 5 oameni pe el si au dreptate, vor sa se joace si nu au cu cine ....
Image

MotAnuL
Site Admin

Postby MotAnuL » Wed Jun 20, 2018 8:15 am

Am mutat topicul aici ca sa poata fii vazut de toata lumea. Nu este nimic de ascuns!
Image

bm.absoluT

Postby bm.absoluT » Wed Jun 20, 2018 3:04 pm

Știu cum este, la fel am pățit și eu cu vechea mea comunitate. În perioada aia nu cred ca erau banii o problema ci timpul, dar problema din ziua de azi defapt cred ca cea mai mare problema sunt banii pt ca toate s'au scumpit și degeaba a crescut salariul minim pentru ca eu unul nu îl simt și sunt sigur ca și la alții e la fel, normal ca pentru unii care stau cu părinții sau care încă sunt la școală nu ar fi o problema... Bine ar fi dacă am contribui toți cu o suma de bani, dau un ex la 10 persoane 100€ nu se simte foarte tare(50 RON) , dar când sunt 3-4.... e destul de greu, eu unul va mulțumesc ca m'ați primit în aceasta comunitate cu bratele deschise și ca am putut sa ajut cu cât s'a putut și cum am putut, sper totuși sa nu se închidă și sa ne strângem câțiva sa putem plăti în continuare. Atunci s'ar vedea cu adevărat care fac parte din aceasta comunitate nu doar pt admin ci sa pună umărul când este nevoie. Da știu în ultima perioada am cam scăzut cu activitatea, dar când am puțin timp as vrea totuși sa pot juca pe ANLCS. RO

Return to “[CSDM] DISCUTII LIBERE”